Salavât-ı Tâc Sîğası (Tâc Salavât-ı) ve Faziletleri

Salavât-ı Tâc Sîğası  (Tâc Salavât-ı) ve Faziletleri

Konu: Salavât-ı Tâc Sîğası (Tâc Salavât-ı) ve Faziletleri

 

Selâmün aleyküm

 

Salavât-ı Tâc Sîğası (Tâc Salavât-ı): Bu Sîgayı 41 gün boyunca 41 kere okuyanların ne sıkıntısı varsa ALLÂH-U TE’ÂLÂ onların mühim işlerine kâfi gelir, kederi ve üzüntüyü onlardan giderir.
Bu Sîğa belâya ve imtihana tutulmuş kimseler için çok faydalıdır.

 

Konu Anlatımı:
1-) Videolu anlatım:

Salavât-ı Tâc Sîğası (Tâc Salavât-ı) Faziletleri ve Anlatımı
Salavât-ı Tâc Sîğası (Tâc Salavât-ı) Dinletisi ve Arapça yazılışı
 (okuyan hoca: Cübbeli Ahmet Hocamız)

2-) Lalegül dergisi sayfa paylaşımı ile Türkçe ve arapça okunuşu ve yazılı anlatımı.

3-) Latin alfabesine çevrilmiş hali.

 

 

 

1-) Videolu anlatım:
Salavât-ı Tâc Sîğası (Tâc Salavât-ı) Faziletleri ve Anlatımı
Salavât-ı Tâc Sîğası (Tâc Salavât-ı) Dinletisi ve Arapça yazılışı
 (okuyan hoca: Cübbeli Ahmet Hocamız)

Salavât-ı Tâc Sîğası (Tâc Salavât-ı) okunurken Sessizce bolca içimizden Salavât getirelim ve Hz. Muhammed Mustafa (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Peygamber Efendimizi bolca düşünelim İNŞALLAH.

Kainatın Efendisine Hz. Muhammed Mustafa (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Peygamber Efendimize Selâm Olsun Salavât-ı Tâc Sîğası İNŞALLAH Âmîn.


Salavât-ı Tâc Sîğası (Tâc Salavât-ı) ve Faziletleri

not: video ekleyen dinisitem.com değildir.

 

2-) Lalegül dergisi sayfa paylaşımı ile arapça okunuşu ve yazılı anlatımı:

1-)

 

2-)

 

 

 

3-) Latin alfabesine çevrilmiş hali:
(çevirme yanlış olabilir okunuşu, yazılışı sorumluluk kabul etmiyorum Türkçesi yukarıdaki dergi paylaşımında var. Bende kaynaktan aldım amaç haber vermek yaymak.

Çeviri ve bazı konu içeriği Kaynak: cubbeliden.blogspot.com/2017/12/tac-salavati.html

Allâhümme salli alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammed. Sâhibit-tâci vel mi’râci vel burâqi vel alem. Dâfi-il belâi vel vebâi vel qahti vel meradı vel elem. İsmuhû mektûbun merfû-un meşfû-un menqûşun fil-levhi vel qalem. Seyyidil arabi vel acem. Cismuhû muqaddesün muattarun mutahherun fil beyti vel haram. Şemsidduhâ, bedriddücâ, sadril ulâ, nûril hüdâ, kehfil verâ, mısbâhızzulem. Cemîlişşiyemi şefî-il ümemi sâhibil cûdi vel keram. Allâhu âsımuhû, ve cibrîlu hâdimuhû, vel burâqu merkebuh. Vel mi’râcu seferuhû ve sidratil müntehâ maqâmuh. Ve qâbe qavseyni matlubuhû, vel matlubû maqsûdühû, vel maqsûdü mevcûdüh. Seyyidil mürselîn. Hâtemin-nebiyyîn. Şefî-il müznibîn. Enîsil ğarîbîn. Rahmetel-lil âlemîn. Râhatil âşiqîn. Murâdil muştâqîn. Şemsil ârifîn. Sirâcis-sâlikîn. Mısbâhil muqarrabîn. Muhibbil fuqarâi vel ğurabâi vel mesâkîn. Seyyidisseqaleyn. Nebiyyil harameyn. İmâmil qıbleteyn. Vesîletinâ fiddârayn. Sâhibi qâbe qavseyn. Mahbûbi rabbil meşriqayni vel mağribeyn. Ceddil haseni vel huseyn. Mevlânâ ve mevlesseqaleyn. Ebil qâsimi seyyidinâ Muhammedibni abdillâh. Nûrim-min nûrillâh. Yâ eyyühel muştâqûne linûri cemâlihî, Sallû aleyhi ve âlihî ve ashâbihî ve sellimû teslîmâ. Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ