Neden Namaz Kılmalıyız?

Neden Namaz Kılmalıyız?

Konu: Neden Namaz Kılmalıyız?

 

Selâmün aleyküm

 

Konu anlatımı:
1-)
Kısa yazılı bilgilendirme.
2-)
Youtube videosu ile Timur Taş Uçar Hocanın Anlatımı.
3-)
Youtube videosu ile İhsan Şenocak hocanın anlatımı.

 

 

1-) Kısa yazılı bilgilendirme:

           Kısa bir yazılı açıklamadan sonra detaylı bir şekilde konu anlatımlarının yapıldığı sıkılmadan dinleye bileceğiniz kamuoyun da mükemmel bir şekilde dikkat çeken değerli hocalarımızın anlatımları ile sizleri baş başa bırakıyorum. 

 

Her şeyden önce bilmeniz gerekir ki Namaz ibadetimiz bize RABBİMİZ OLAN ALLÂH(-U TE‘ÂLÂ) ve Onun Kulu ve Elçisi olan Peygamber Efendimiz HZ. MUHAMMED MUSTAFA (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem)‘İN Açıkça emrettiği bir vazgeçilemeyecek dini ibadetimizdir.

Namazlarımızı Sırf RABBİMİZ OLAN ALLÂH(-U TE‘ÂLÂ)‘NIN Rızası için kılmalıyız.
Dünya boş ve gelip geçici ancak biz dünya için durmadan çalışıp para kazanıyoruz hazırlık yapıyoruz geleceğimize ve gelecek olan nesillerimize ve elbette çalışıp kazanacağız da boş durmayacağız, ancak En Önemlisi olan Ahiret Hayatımız için Neden çalışıp emek sarf etmiyoruz?

Değerli Müslüman din kardeşlerim 5Dk. olsun elimize bir çakmağın basit olan ateşini tutamayan bizler.. Ahirette hiç sönmeyecek Cehennem ateşine nasıl dayanacağız?

 

Unutmayalım ki RABBİMİZ ALLÂH(-U TE‘ÂLÂ) Bizi Yoktan Yarattı ve var etti bizi kendi öz anamızdan ve babamızdan daha çok sevmektedir.

Ve HZ. MUHAMMED MUSTAFA (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem Peygamber efendimizin bir müjdeci hadisi şerifi ile sözlerime son veriyorum.

” Hz. Ebû Zerr radıyallahu anh diyor ki: Bir defasında Peygamber Sallallahu Aleyhi Vesellem kış mevsiminde dışarı çıktı. Ağaçlardan yapraklar dökülüyordu. Bir ağacın dalından tutunca ağacın yaprakları daha çok dökülmeye başladı. Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem, “Ey Ebû Zerr” dedi. Ben, “Buyur Yâ Rasûlallah!” dedim. Efendimiz  Sallallahu Aleyhi Vesellem, “Müslüman bir kul, Allah’ı Razı etmek için namaz kılarsa, onun günahları şu yaprakların, bu ağaçtan döküldüğü gibi dökülür.” Müsned’i Ahmed ”

RABBİMİZ ALLÂH(-U TE‘ÂLÂ) Bütün müslüman din kardeşlerimizden RAZI OLSUN İNŞALLAH Âmîn.

 

2-) Youtube videosu ile Timur Taş Uçar Hocanın Anlatımı:

 

3-) Youtube videosu ile İhsan Şenocak hocanın anlatımı:

 

videoları ekleyen dinisitem.com değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ