Neden Namaz Kılmalıyız?

Neden Namaz Kılmalıyız?
Reklam

Selâmün aleyküm

           Kısa bir yazılı açıklamadan sonra detaylı bir şekilde konu anlatımlarının yapıldığı sıkılmadan dinleye bileceğiniz kamuoyun da mükemmel bir şekilde dikkat çeken değerli hocalarımızın anlatımları ile sizleri baş başa bırakıyorum. 

Her şeyden önce bilmeniz gerekir ki Namaz ibadetimiz bize RABBİMİZ OLAN ALLAH C.C’ÜN ve Onun Kulu ve Elçisi olan Peygamber Efendimiz HZ.MUHAMMED MUSTAFA S.A.S’İN Açıkça emrettiği bir vazgeçilemeyecek dini ibadetimizdir.

Namazlarımızı Sırf RABBİMİZ OLAN ALLAH C.C’ÜN Rızası için kılmalıyız.
Dünya boş ve gelip geçici ancak biz dünya için durmadan çalışıp para kazanıyoruz hazırlık yapıyoruz geleceğimize ve gelecek olan nesillerimize ve elbette çalışıp kazanacağız da boş durmayacağız, ancak En Önemlisi olan Ahret Hayatımız için Neden çalışıp emek sarf etmiyoruz?
Bir insan kendi kedine bu Zulüm’ü nasıl yapar?

Değerli Müslüman din kardeşlerim 5Dk olsun elimize bir çakmağın basit olan ateşini tutamayan bizler… Ahirette hiç sönmeyecek Cennem ateşine nasıl dayanacağız? yazık değil mi bize
Ne olur ALLAH C.C RIZASI için Namaza başlayalım kendi kendimizi ateşe atmayalım, unutmayalım ki RABBİMİZ ALLAH C.C Bizi Yoktan Yarattı ve kendi öz anamızdan ve babamızdan daha çok sevmektedir.Öyle ise neden Rabbimizi üzüyoruz? ve günaha giriyoruz? da kendimizi azaba sürüklüyor?

Ve HZ. MUHAMMED MUSTAFA S.A.S Peygamber efendimizin bir müjdeci hadisi şerifi ile sözlerime son veriyorum.

” Hz. Ebû Zerr radıyallahu anh diyor ki: Bir defasında Peygamber Sallallahu Aleyhi Vesellem kış mevsiminde dışarı çıktı. Ağaçlardan yapraklar dökülüyordu. Bir ağacın dalından tutunca ağacın yaprakları daha çok dökülmeye başladı. Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem, “Ey Ebû Zerr” dedi. Ben, “Buyur Yâ Rasûlallah!” dedim. Efendimiz  Sallallahu Aleyhi Vesellem, “Müslüman bir kul, Allah’ı Razı etmek için namaz kılarsa, onun günahları şu yaprakların, bu ağaçtan döküldüğü gibi dökülür.” Müsned’i Ahmed ”

RABBİMİZ ALLAH C.C Bütün müslüman din kardeşlerimizden RAZI OLSUN İNŞALLAH Amin.

1-) Youtube videosu ile Timur Taş Uçar Hocanın Anlatımı:

 

2-) Youtube videosu ile İhsan Şenocak hocanın anlatımı:

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ