Evvabin Namazı

Evvabin Namazı

Konu: Evvabin Namazı

 

Selâmün aleykümEvvabin Namazı
Vakti: Akşam Namazını Kıldıktan sonra kılınır.
Nasıl Kılınır:  Önce Niyet edilmelidir daha sonra ALTI Rekat ile Kılına bilir. (Örnek: Niyet ediyorum ALLAH CELLE CELALÜ-HU RIZASI İÇİN ALTI Rekat Evvabin Namazını Kılmaya) gibi. ÖNEMLİ: NİYET KALP İLE EDİLİR. Toplamda ALTI Rekat olmak sureti ile İKİ REKATTA BİR SELAM Verilerek kılabilirsiniz.
İLK İKİ REKAT:
Birinci Rekatta: 1 Fatiha Suresi, 1 Kafirun Suresi Okunur.(bilmiyorsanız Kevser Suresi)
İkinci Rekatta: 1 Fatiha Suresi, 1 İhlas Suresi Okunur.
İKİNCİ İKİ REKAT:
Birinci Rekatta: 1 Fatiha Suresi, 1 Kafirun Suresi Okunur. (bilmiyorsanız Kevser Suresi)
İkinci Rekatta: 1 Fatiha Suresi, 1 İhlas Suresi Okunur.
ÜÇÜNCÜ İKİ REKAT:
Birinci Rekatta: 1 Fatiha Suresi, 1 Kafirun Suresi Okunur. (bilmiyorsanız Kevser Suresi)
İkinci Rekatta: 1 Fatiha Suresi, 1 İhlas Suresi Okunur.
(Namazın tarifini yapan Recep ÜNAL Hocamız‘dan ve Emeği geçenlerden ALLAH CELLE CELALÜ-HU RAZI OLSUN İNŞALLAH ÂMîN.)

Önemli Faziletlerinden: Ebû Hureyre (Radıyallâhu Anh) den nakledilen bir Hadis-i Şerifte Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (sallallâhu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur: “Kim akşam namazından sonra aralarında kötü bir şey konuşmaksızın altı rekat namaz kılarsa, (kıldığı bu altı rekatlık namaz) onun için on iki senelik ibadete denk kılınır.” (Tirmizi-Salat, 431)
* Hz. Ammar Bin Yasir (Radıyallâhu Anh) akşam namazından sonra altı rekat namaz kılınca yanındakiler bu namazı sordular, o şu cevabı verdi: Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (sallallâhu aleyhi ve sellem) den gördüm akşam namazından sonra altı rekat kıldı.” ve şunu ekledi “Kim akşam namazından sonra altı rekat kılarsa, deniz köpüğü kadar günahı olsa bile affolur.” (Ebû Nuaym el-İsfahanî, Ma’rifetu’s-Sahabe, XIV, 486.)

Ayrıca “Cübbeli Ahmet Hocamızın” Youtube Videosuna bakabilirsiniz kısa: (ALLAH CELLE CELALÜ-HU HOCAMIZDAN VE EMEĞİ GEÇENLERDEN RAZI OLSUN İNŞALLAH AMİN.)

1. “Cübbeli Ahmet Hocamızın” Youtube Videosuna bakabilirsiniz: EVVABİN Namazı Geniş Anlatım ve Bazı dini Önemli Bilgiler:

(video ekleyen dinisitem.com değildir.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ