İbrahim Uslu Hoca Efendi İsmailağa Camiasının yeni lideridir

İbrahim Uslu Hoca Efendi İsmailağa Camiasının yeni lideridir

 

 

Selâmün aleyküm

 

Nereden başlayacağımı bilemiyorum Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin bir videosunu youtube üzerinden izledim videonun konusu Mahmûd Efendi Hazretlerimizi Rüyâmda Gördüm ile alakalı idi, daha sonra böyle bir konu açmam gerektiğini düşündüm.
Mahmûd Efendi Hazretlerimizin bana çoğu faydası oldu oluyor fakat ne Mahmûd Efendi Hazretlerimizi nede Cübbeli Ahmet Hoca Efendiyi hiç yakından görmedim ziyaretlerine gitmedim fakat üç defa yanlış hatırlamıyorsam Cübbeli Ahmet Hoca Efendiyi yakından göreceğim diye şöyle olsa gitsem dedim içimden oldu da, fakat kendi gevşekliğim gitmedim. Bunlar nelerdir izin işim vardı ya olsa da gitsem bursa da görsem dedim fakat sohbetin nerede olduğundan haberim yoktu öyle içimden geçti benim izin işin oldu hoca efendi bursayada sohbete gitti ben gitmedim. Şimdi İstanbul uzak yer işten vakit mi varda gideceğiz dedim hoca efendi iki defa Ankara geldi birisinde tam müsait değildim diğeri de Hayder ulus şubesi açılışına gelmişti yine gidemedim. Gitmek canlı görmek istiyor muyum evet ancak korkmuyor da değilim şunu yapıyor musun dese yok bunu yapıyor musun dese yine yok diyeceğiz belli nasip olurda gidersek inşallah buradan da yayınlamayı düşünüyorum.

Cübbeli Ahmet Hoca Efendi hocamız ısrarla Hasan Efendi Hazretleri camianın başıdır fakat, râbıta Mahmud Efendi Hazretlerimize aittir diyor ve Hazreti Mehdi Aleyhisselam zuhur edene kadar bu böyle olacaktır diyor. Aşağıya bir adet youtube videosu da ekliyorum konumuz ile alakalı.

Mahmud Efendi Hazretlerimizin benim gördüğüm ve unutmadığım bir gülen fotoğrafı var hafızamda bana özellikle abdest alırken çok vesvese gelir şaşırırım unuturum olmayacak şeyler huzurumu bozacak şeyler aklıma gelir daha sonra Mahmud Efendi Hazretlerimizin o fotoğrafı aklıma gelir daha sonra bir anda aklıma o karmaşık düşünceler içinde dua enzübesmele çekmek gelir  nasıl defterden yeni sayfa açarsın da unutursun ya aynen o şekilde beni huzursuz eden şeyler aklımdan gider gelen olsa da ben efendi hazretlerini düşünmeye devam ederim beni rahatsız etmez duaya enzübesmeleye devam düşüncemi bozmaz huzurum kaçmaz bu şekilde faydası oluyor Elhamdülillah.

Bunların dışında bir ara böyle bakıyorum Cübbeli Ahmet Hoca Efendiyi dinliyoruz doğrumu yapıyoruz başka hocalara da bakmak lazım falan yine vesvese geliyor yine derken bir şey yaşadım, Rüyamda Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)’in sarığını takan gördüğünde kimse onu dinle ondan ayrılma tarzı bir şey oldu tabi bende etkilendim, ne kadar benzer sarıklı youtube’de yayın yapan varsa hepsine bakıyorum yok, arıyorum tarıyorum yine yok, en son nasipse çıkar dedim normal geziniyorum videolarda bir baktım Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin videosu var bakıyorum benzer sarık inceledim baktım adres doğru ondan sonra daha düşünmedim bu aklıma gelir.

Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin bir tane kitabı var yazanları da uyguladım ama hani o zaman ki ben ile şuan ki ben arasında dağlar kadar fark var herhalde kendimi görseydim kendime dua ederdim, Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)’i rüyada görme ile alakalı kitabı nerdeyse hani hepsini okudum bir yandan korkuyorum ama aklıma bir şey de gelmiyor tabi, bir gün yatağa yattım uyumadım ama uyumaya yakın iyi hatırlıyorum Muhammed geliyor (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) diye bir ses geldi ama sert bir ses ben o kadar korktum ki saniyeler içinde dikildim bir yandan dua ediyorum Allah’ım yardım et ben ne yaptım nasıl bir hata yaptım, ben kimim acele ediyorum da istiyorum bir şey olurda cevap veremem kızar ya derse Ümmetimden değilsin diye ne olacak hadi bakalım ne olacak ya derken bir yandanda Salat-ü selam okuyorum ama benim yüzüm o anda duyar duymaz ısındığını hissediyorum terledim bayağı yani tövbe ediyorum bir daha böyle okumayacağım diyorum derken en son bir rahatlık geldi yani ama gözlerimde kapalı korkudan ben çok pişmanım aklıma şöyle şeylerde geliyor sen kimsin de görmek istiyorsun diye ama bir yandan dua bir yandan tövbe bir yandan salat-ü selam okuyorum pişmanlık desen var utanma desen var mahçup olma desen var derken ben pişman oldum ama içimde de bir rahatlık geldi yani diyorum kendime sen yine salat-ü selam oku devam et, görmekte iste ama böylede acele etme dedim kendime. Derken belli bir zaman da geçti tabi rüyanın tamamını anlatmayacağım fakat bir atlı gördüm çölün içinde dört nala at koşturuyordu ama çok güzeldi hayran kaldım derken acaba kim ki diye düşünürken Rasûlüllâh Peygamber Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) olduğu söylendi birisi size bir şey der ya aynen o şekilde dua ediyorum yakından da görsem yakından da görsem diye gördüm Elhamdülillah sarığı da oradan biliyorum. Bazı bakmalar oldu boyu şerifidir yüzünün teninin rengi şerifidir elmacık kemiklerinin yapısı Gözünün rengi şerifidir gördüklerim bende kalsın aynı anlatılanlar gibi yani Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin sohbetlerinden duyduklarım gibi diyeyim detaylı anlatmaya gerek yok. Ancak Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin o kitabının bu şekilde de dağıtım yapılmasına da karşıyım çünkü bazı ilimler kaldırılamaz değerlidir gizli kalsa daha mı iyi olurdu acaba bilemiyorum, bu hoca efendinin takdiridir vardır bir bildiği benim aklım ermez.

Ancak bazı konulara içinde değinmek istiyorum Rasûlüllâh Peygamber Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) mübarek gözünün rengi şerifini, Boyunun uzunluğunu, hatta ten renginin ne olduğunu bakmadan bakmaya farklı geldiği için seçemedim yani uzaktan bakmak ile yakından bakmak arasında fark var seçemiyorsunuz yakından baksanız da hani evet rengi budur diyemedim bende bunu anlatacak sözcük ilim yok ondan cübbeli ahmet hoca efendinin tarifine uygundur diyorum hangi sohbeti hatırlamıyorum seneler evveli bir sohbeti var idi oradaki tanımlamaya uyuyor orada da zaten net bir şey söylenmiyordu.

İsmailağa camiası ile nasıl tanıştım beni birisi alıp gel demedi kafam karışık derdimiz ilimdi nereye gitsek hak yoldur derken tabi o sıralar Mahmud Efendi Hazretlerimizde yaşıyordu Ulusta dükkanı olan dini kitap satan akrabam vardı, dedim ki bir de ona sorayım tam gidiyorum ulustayım yani çok yaklaştım dükkanına etrafa bakıyorum öyle giderken normalde de ben bakmam yani önüme bakarım bir baktım benim yanına gideceğim akrabamı gördüm, hemen gittim yanına dedim işte abi bende sana geliyordum adres soracaktım sen ne dersin diye oda bana İsmailağa’ya git dedi, başka yerde sordum ayrıca tabi ben onlar şişci sen sadece İsmailağaya git dedi bende tamam dedim, eve döndüm ama halen adres araştırıyorum hem internet sitesinden hem de çalıştığım yerden ilim için aynı adres ile karşılaştım yani İsmailağa ile bağlantı kurdum.
Daha sonra çokta aradan zaman geçmedi, ben bizim akrabayı gördüm bir şekilde bir konu açıldı akraba arası sohbet işte detaya gerek yok ama akrabam kabul etmiyor dediğini diyorum ki ısrarla ama.. abi bende sana geliyordum seni gördüm hak yol adres sormak için sende bana İsmailğa’ya git dedin, ne oldu da şimdi yok o ben değildim demedim sana öyle bir şey diyorsun.. tabi o sırada konu başında ben defalarca üst üste dememe rağmen bahsi geçen zamanı da iyi hatırlıyorum diyor birde çatpat ben sana git demedim diyor halen ısrarla.. abi dedin bende hatırlıyorum yolda gördüm detayı anlattım diyorum yok  ben değilim diyor.. sonra anladım durumu konuyu kapattım Allah-u Teladan hayırlısını istemek işini ona bırakmak en güzeli.. Bir kimse vardır lafı doğrudur dersiniz hani sizde bir güven vardır ona karşı lafı geçer kimse olur ya insan için bazen buna benzer bir şey oldu aslında.

Vel hasıl Cübbeli Ahmet Hoca efendiyi yalnız bırakmamak gerekir dinlemek gerekir ben şahsen kendisini halen hiç canlı görüp konuştuğum dahil yoktur, beni görse tanımaz hiç yanına gitmemişim bizim Cübbeli Ahmet Hoca efendiyi yalnız bırakmamız gerektiğini düşündüğüm için böyle bir yazıyı yazmayı uygun gördüm normalde bazı rüyaları anlatmazdım ama ben biraz üşenirim gidip görmek nasip olmaz ise kısıkta olsa sesimi duyurmak istedim hocamız yalnız değildir Elhamdülillah.

Üsteki yazıyı yazdığımda hemen yayınlamadım, taslaklarda kaldı şimdi Hasan Efendi Hazretleri de vefat etti Allah rahmet eylesin Amin, dün gece bu yazıyı da yayınlasam mı diye düşünerek yattım sessiz mi kalsam taraf belli etsem mi diye düşüncelerim de vardı bir rüya gördüm elimde meyve ağacı dalından bir dal var meyveler çok fazla var koşuyorum pat diye yere düştüm iki yerin arasında kaldım diyorum ki geri dönsem alsam o meyve dolu dalı bana diyecekler ki sen nereye koşuyordun da düştün bir şey diyemeyeceğiz. Düştüğüm yere bakıyorum belki zamanla meyve gelir ama hazır meyve gitti derken dedim ki ben yanlış yaptım meyve veren dalda kalacaktık şuanda Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin buyurduğu yol üzere sabitim İbrahim Uslu Hoca Efendi İsmailağa Camiasının yeni lideridir  râbıta eskiden olduğu gibi Mahmud Efendi Hazretlerimize (Kuddise Sirruhû)’a aittir. 

 

Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin rüyasını anlattığı youtube videosu siteden ayrılmadan izleye bilirsiniz. Bir şey daha eklemek istiyorum Allah-u Tela rızası için bu siteyi açtım amacım Hak din İslâmı yaymaktır hakkında bilgiler vermektir, fakat ben hocada değilim ancak doğru olan bilgiyi çekip alıp aktarırım kaynakta eklerim ben belki hoca değilim ama hafız icazetli hoca efendilerden bilgiler alıp yaymamada doğru bilgiye engel değil.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ