İslama uygun Cinsel Hayat Nedir ve Yaşanır

İslama uygun Cinsel Hayat Nedir ve Yaşanır

Konu: İslam’a uygun Cinsel Hayat Nedir ve Yaşanır.

 

 

Selâmün aleyküm

 

Konu anlatımı gelen olarak başlıklarımız; Oral, Eşcinsellik-Livata, Hayız durumları, Kadın-Erkek cinsel ilişkisi nasıl olmalı, İstimnâ yani Mastürbasyondan gibi konuları kaynaklardan bilgiler alarak anlatmaya gayret edeceğiz.

 

Konu Anlatım Sırası:

1-) Kadın-Erkek ORAL Olarak ilişkiye girme durumu Var mı?: (Resmi ve İmam Nikahı ile evli olan.)

2-) Eşcinsellik-Livata: (Eşine Arkadan Yaklaşma), (Erkeğin-Erkekle, Erkeğin-Kadınla, Kadının-Kadınla)

3-) Hayız durumları.

4-) Kadın-Erkek cinsel ilişkisi nasıl olmalı: (Resmi ve İmam Nikahı ile evli olan.)

5-) İstimnâ yani Mastürbasyon Durumu.

 

 

 

1-) Kadın-Erkek ORAL Olarak ilişkiye girme durumu Var mı?: (Resmi ve İmam Nikahı ile evli olan.)

 

– Kadınlar hayzdan temizlendikten sonra, Allah’ın size emrettiği [izin verdiği] yerden onlara yaklaşın.) [Bakara 222]

– Cima yani ilişki esnasında ferce [avret yerine] bakmayın, körlüğe sebep olur.) [Deylemi, İ. Adiy] Bakmak men edilince, ağza almak, yalamak elbette caiz olmaz.

 

Oral Meselesi Hakkında Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin Videosu:

 

 

2-) Eşcinsellik-Livata: (Eşine Arkadan Yaklaşma), (Erkeğin-Erkekle, Erkeğin-Kadınla, Kadının-Kadınla)

 

– Hz. Muhammed Mustafa (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) Peygamber Efendimiz de şöyle buyurmuştur: “Eşine arkasından yaklaşan lânetlenmiştir.”“Lût kavminin yaptığını yapan kimse lânetlenmiştir.”  Ebû Dâvûd, Nikâh, 45; Ahmed b. Hanbel, II, 444, 479., Tirmizî, Hudûd, 24.

– Erkeğin erkekle veya kadınla arkadan temasına “livâta” veya “lûtîlik” denir. Lût’un (a.s.) kavmi bu çeşit sapık ilişkiler yüzünden helâk edildiği için bu adla anılmıştır. Livâta İslâm’da ve önceki semâvî dinlerde yasaklanmıştır.

– Kadının kadınla eşcinselliği (lezbiyenlik)de yasaklanmıştır. Ancak bunu yapana da ta’zir cezası gerekir. Hadiste şöyle buyurulmuştur: “Kadınların birbiriyle eşcinselliği bir zinadır.” Heysemî, Mecmau’z-Zevâid VI, 256.

 

3-) Hayız durumları:

 

– “Eşiyle, ay halinde iken veya arkadan ilişkide bulunan yahut gelecekten haber veren kâhine inanan kimse, Muhammed (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’e indirileni inkâr etmiş olur.” Tirmizî, Tahâre, 102, Radâ, 12; İbn Mâce, Nikâh, 29; Dârîmî, Vudû’, 114; İbn Hanbel, I, 86, VI, 205.

– “Eşine arkasından temas eden kimse lanetlenmiştir.” Ebû Dâvûd, Nikâh, 45.

– Hayızlı kadınla cinsel temas haram kılınmıştır. Âyette; “Aybaşı günlerinde kadınlarınızdan ayrı durun.” (el-Bakara, 2/222) buyurulur.

 

4-) Kadın-Erkek cinsel ilişkisi nasıl olmalı: (Resmi ve İmam Nikahı ile evli olan.)

 

– Karı Koca Arasında ilişkide sınır var mı? İlişki nasıl olmalı soruları Cübbeli Ahmet Hoca Efendi video ile anlatıyor:

 

– Erkeğin ve kadının korunma biçimlerini Fatih Kalender Hoca Efendi video ile anlatıyor:

 

5-) İstimnâ yani Mastürbasyon Durumu:

Yüce ALLÂH TE’ÂLÂ’NIN, canlıları çift çift yaratmış ve türün sürekliliğini erkeğin dişisi ile birleşmesi ilkesine bağlamıştır. Diğer yandan cinsel birleşmeye üstün bir zevk ve lezzet duygusu vererek iki cinsi birbirine karşı çekici kılmıştır. Bu yüzden el ile tatmin de sünnetullaha aykırı bir fiildir.

Bununla birlikte, mü’minlerin evlenip düzenli aile yuvası kurması, buna imkân bulamayan gençlerin ise sünnete uyarak oruç tutması ve özellikle insanı cinsel yönden tahrik eden ortamlardan uzak durması daha hayırlıdır.  (el-Mü’minûn 23/5-7) ve “Sizden evlenme çağına gelip de buna güç yetirenler evlensin, evlenmeye imkân bulamayanlar ise oruç tutsun” (Buhârî, “Nikâḥ”, 2)

Evlenme İmkanı Yoksa Sağlık veya Başka durumlardan dolayı sıkıntıya düşenler var ise aşağıdaki yazıyı okuyunuz.

Özellikle Hanefîler ve Hanbelîler, normal şartlarda kişinin kendi kendisini uyarıp cinsel tatmine ulaşmasını haram sayarken cinsel duygusu baskın gelen ve bundan dolayı sıkıntıya düşecek veya sağlığı etkilenecek olan bekârların ve eşiyle ilişki kurma imkânı bulamayan evlilerin istimnâ yapmalarında sakınca görmemişlerdir. Hatta zinaya sapma korkusunun bulunması durumunda daha hafif bir günah olması sebebiyle istimnânın gerekli olduğu belirtilmiştir (Kādîhan, I, 46; Takıyyüddin İbn Teymiyye, I, 73; Buhûtî, VI, 125; İbn Âbidîn, II, 399; IV, 27). , fakat bu yola ancak zaruret durumunda başvurulması ve alışkanlık haline getirilmemesi gerektiği de belirtilmektedir.

Hem istimnâ yapma hem de bu fiilin ibadetlere etkisi konusunda erkek ve kadın aynı hükümlere tâbidir. Ancak kadınlarda meninin çıkması söz konusu olmayacağından cinsel doyuma ulaşmakla (orgazm) istimnâ hükmü sabit olur. Yani erkekte meninin çıkması, kadında orgazmın gerçekleşmesi halinde istimnâ gusül yapmayı gerektirir.

 

Cübbeli Ahmet Hoca Efendinin Konu ile İstimna (Mastürbasyon ile alakalı videosu.)

 

 

 

Kaynaklar:
islamansiklopedisi.org.tr
dinimizislam.com
islamveihsan.com
Cübbeli Ahmet Hoca Efedinin ve Lalegül Tv youtube kanalları.

Konu: İslam’a uygun Cinsel Hayat Nedir ve Yaşanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ